Pomysł na ferie zimowe? Sprawdź jakie masz opcje

Jeśli ferie zimowe nie kojarzą się pozytywnie, nie jest dobrze. Ferie powinny być przede wszystkim synonimem wypoczynku, relaksu, ale też wspaniałej przygody i radości z odkrywania czegoś nowego! Nie ma w tym absolutnie nic trudnego, ponieważ istnieje pełno ciekawych propozycji, jakie możemy zaproponować dzieciom. Szukając interesujących atrakcji dla najmłodszych na czas ferii zimowych, odpowiadamy na ich podstawowe potrzeby przeżycia przygody. Siedzenie, czy – o zgrozo – leżenie przed telewizorem lub komputerem nie jest wypoczynkiem. Jak dobrze wiemy, w zdrowym ciele zdrowy duch i tylko w sposób aktywny dla naszego ciała, jesteśmy w stanie efektywnie wypocząć również psychicznie. A dzieci – wbrew pozorom – także potrzebują psychicznego odprężenia. Czas zimowych ferii jest doskonałym pretekstem do zorganizowania dla swoich pociech fantastycznego, niezapomnianego, regenerującego wypoczynku!

WARTOŚCIOWY WYPOCZYNEK

Choć wydaje się to niemożliwe, to ferie mogą być także doskonałe w mieście. Nie trzeba wcale daleko wyjeżdżać, aby dokonywać wspaniałych odkryć i przeżywać niesamowite przygody czy poznawać nowych ludzi, zawiązywać nowe przyjaźnie. Jeśli w ferie zimowe przebywasz w Olsztynie, nie musisz obawiać się o brak atrakcyjności tego czasu. Miasto to daje bowiem bardzo szerokie możliwości zabawy i relaksu dla dzieci, jednocześnie dbając o walory edukacyjne i rozwojowe. Wystarczy przeszukać propozycje w Internecie, aby przekonać się, jak bogate są w wartości! Olsztyn oferuje naukę przez zabawę, co dla dzieci jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu wolnego w ferie, a dla ich rodziców – zapewnieniem, iż pociechy nie zmarnują swoich dni wolnych od szkoły. Aby efektywnie odpocząć, aby głowy dzieci dostały odpowiednią dawkę relaksu i odprężenia, nie jest konieczne całkowite, bezgraniczne odcięcie się od nauki. Nie zrażajmy się przez to określenie „nauka”. Propozycja, jaką przedstawia Olsztyn w podlinkowanych półkoloniach i półzimowiskach to nic innego, jak nauka przez zabawę. Cechą tego rodzaju sposobu na spędzanie wolnego czasu jest to, że dziecko, które jest jego uczestnikiem, nie zdaje sobie sprawy z tego, że się uczy. Bo się bawi.

SPĘDŹ TWÓRCZO TE FERIE

Spędź tegoroczne ferie w sposób twórczy i daj także takie możliwości swoim pociechom. Dzieci, zwłaszcza w wieku szkolnym, potrzebują od dorosłych przestrzeni do rozwoju. Tu nie chodzi tylko o to, aby rodzice czy nauczyciele usunęli się dzieciom sprzed oczu, zeszli im z drogi, przestali przeszkadzać w zabawie… Gra rozgrywa się o dużo większą stawkę. Zadaniem dorosłych jest wykreowanie przestrzeni oraz zorganizowanie czasu, które dadzą dzieciom możliwości twórczego odpoczynku. Ferie zimowe są jednak krótkie, a więc to zadanie zdaje się być jeszcze trudniejsze. Olsztyn jednak wydaje się od razu odpowiadać na tę wątpliwość: nie musisz daleko jechać! Rozwiązanie masz tu i teraz. Wystarczy otworzyć się na to, co proponuje miasto. Wystarczy ruszyć głową i poszukać wartościowych atrakcji. Ferie nie muszą oznaczać nudy. Wręcz nie mogą! Nie muszą też kojarzyć się z chorobliwym odrywaniem się od szkoły. Ferie zimowe mają być dla dzieci przede wszystkim czasem twórczej zabawy, ale takiej, która uczy. Dajmy dzieciom przestrzeń i oswójmy ten czas wolny. Stwórzmy im możliwości do przeżywania przygód – nawet we własnym, rodzinnym mieście. Pokażmy, że życie jest atrakcyjne i obfituje w ciekawe wydarzenia i aby ich doświadczyć, nie trzeba wcale daleko jechać. Przygoda jest w zasięgu ręki każdego, kto otworzy oczy, wyjdzie z domu i wyciągnie ku niej rękę.