Kanał RSS

Koniec współpracy z włoską firmą. Jakie są pomysły na to, by dokończyć budowę dróg? GDDKiA mówi o dwóch możliwościach

0

Kwiecień 30, 2019 przez admin

Na stole s co najmniej dwie moliwoci: albo rozpisanie nowych przetargw na dokoczenie obu  odcinkw albo wyonienie zupenie nowego wykonawcy z wolnej rki (bez rozpisywania przetargu). Rzecznik Generalnej Dyrekcji Drg Krajowych i Autostrad, Jan Krynicki, nie chce jednak wchodzi w szczegy. – Bdziemy wyania wykonawc tak szybko jak to moliwe. Bylimy przygotowani na rne scenariusze, rwnie niestety na ten, ktry si wydarzy – mwi w rozmowie z reporterem TOK FM.

A te szczegy s o tyle wane, e jeli drogowcy zdecyduj si na pierwsze rozwizanie, czyli nowy przetarg – wwczas dokoczenie kadej z drg moe si opni nawet o rok. Bo tyle mog potrwa wszystkie procedury.

Do czego trzeba jeszcze doliczy opnienia spowodowane tym, e po zimowej przerwie Wosi nie powrcili do pracy w penym wymiarze. 

Decyzja GDDKiA to powd zastoju, jaki od poowy marca panuje przy budowie obwodnicy Czstochowy oraz fragmentu S-3 koo Polkowic. Salini zadao od GDDKiA dodatkowych pienidzy na dokoczenie inwestycji. Ale drogowcy nie zamierzaj pienidzy wypaca. W efekcie Salini wstrzymao prace.

Generalna Dyrekcja Drg Krajowych i Autostrad naliczya te firmie Salini kary umowne w wysokoci ponad 84 mln z.

Source Article from http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,24715217,drogi-bez-umow-z-wlochami-jakie-sa-pomysly-na-to-by-je-dokonczyc.html

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

0 komentarzy »

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Kategorie

Odnośniki